SUREBET: Χθες καλά σήμερα καλύτερα! "Ιπτάμενος Ολλανδός"
Στο τέλος του blog υπάρχουν οι βαθμολογίες όλων των πρωταθλημάτων

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Χθες καλά σήμερα καλύτερα! "Ιπτάμενος Ολλανδός"

Καλημέρα και σήμερα σε όλους τους φίλους του Surebet! 3στα4 χθες στις επιλογές μου καθώς δεν μπήκαν τα γκολ που περίμενα στο ματς του Αννόβερο, αλλά θεωρώ πως είμαστε καλά και ήταν θετικό ότι μετά από τόσο καιρό αποχής είμαστε κοντά στο απόλυτο! Και απόψε θα πάμε σε μία τετράδα επιλογών με καλές αποδόσεις για να ποντάρουμε.

FC AUGSBURG - FSV MAINZ 05 2: Κοιτάζοντας το παιχνίδι αμέσως είπα πως θα πάω στο διπλό. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις σύο ομάδες και η κατάσταση της Μάιντζ το τελευταίο διάστημα δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια στο να μη το προτείνω. Σχετικά καλή επιθετικά και σφιχτή στην άμυνα η Μάιντζ δείχνει πως απόψε εύκολα ή δύσκολα θα καταφέρει το διπλό απέναντι σε μία Αουξμπουργκ που είναι αρκετά αδύναμη σε όλες τις γραμμές της. Παλεύει για τη σωτηρία της αλλά νομίζω πως δύσκολα θα τα καταφέρει με τις ομάδες που έχει από πάνω της. Η Μάιντζ χτυπάει Ευρώπη και το σημερινό ματς της δίνει την ευκαιρία να κρατηθεί ψηλά.

KERKYRA - AEK ATHENS 2: Εντός συνόρων τώρα. Είναι η πρώτη μου φόρα που ποντάρω υπέρ της ΑΕΚ! Έχει αρχίσει να γίνετε δουλειά και αυτή φαίνεται όλο και περισσότερο στο παιχνίδι της ΑΕΚ. Σε αρκετά ματς της που είδα αρχίζει να αποκτά ταχύτητα και αυτοπεποίθηση, πολύ θετικά στοιχεία για την παραμονή στην κατηγορία. Προσωπικά είμαι εντυπωσιασμένος από τον Μητρόπουλο που θεωρώ πως κάνει φοβερή δουλειά στο κέντρο. Γενικά όμως όλη η ομάδα δείχνει να βρίσκει τα πατήματα της και θα σωθεί στο τέλος. Πάντως το ματς είναι δύσκολο! Και η Κέρκυρα θέλει οπωσδήποτε βαθμούς απόψε για να έχει ελπίδες να σωθεί και θα το παλέψει ως το τέλος. Θεωρώ όμως πως το ματς θα πάει στην ανεβασμένη ΑΕΚ έστω και δύσκολα.

PEC ZWOLLE - TWENTE 2 ημίχρονο: Μετά το χθεσινό στραβοπάτημα της Αιτχόφεν (2-2 με τη Φίτεσε) δίνετε σε Άγιαξ και Τβέντε η μεγάλη ευκαιρία να βρεθούν σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή! Η Τβέντε αν και παίζει εκτός έχει έναν αρκετά αδύναμο αντίπαλο απέναντι της που δεν θεωρώ πως θα της χαλάσει τα σχέδια. Ένα-δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο την βγάζει από το άγχος και την φέρνει δίπλα στην κορυφή. Είναι μεγάλη της ευκαιρία, είναι καλύτερη από την Τσβόλε και θα είναι αυτοκτονία να μη το πετύχει. Ποντάρω όπως είπα σε γρήγορο γκολ που θα της διώκει το άγχος!

PANIONIOS - PAS GIANNINA Over: Η αλήθεια είναι πως προβληματίστηκα πολύ για το τελευταίο μου σημείο. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο διπλό της Σοσιεδάδ. Τελικά λέω να προτείνω αυτό και ελπίζω να μη μου στραβώσει. Τα όβερ στην Ελλάδα είναι δύσκολα αρκετά ειδικά από ομάδες σαν τα Γιάννενα που παίζουν πολύ κλειστό ποδόσφαιρο. Όμως ο Πανιώνιος είναι ομάδα επιθετική δεν ταμπουρώνετε πίσω και γενικά παίζει ανοιχτό ποδόσφαιρο. Ένα γκολ στο ημίχρονα πιστεύω πως θα φέρει το όβερ στο ματς. Σκοράρουν γενικά και οι δύο, κυρίως βέβαια ο Πανιώνιος, με τον ΠΑΣ να το κάνει με τα στημένα και τις αντεπιθέσεις. Ο Πανιώνιος θέλει πολύ το ματς και δεν θα κλειστεί οπότε περιμένω γκολ και από τους δύο. Αν δεν κάνω λάθος λείπει και ο βασικός τερματοφύλακας από τον Πανιώνιο (Περιστερίδης) λόγω τραυματισμού.